Site Loader

Jedna z nejcennějších věcí, kterou člověk v životě má, je pevné zdraví. Jak bychom měli žít, pokud si ho chceme udržet na dlouhou dobu? Je to velmi těžké, neboť tato doba je plná civilizačních chorob, za které si vlastně můžeme sami. Pro zdraví můžeme dělat různé aktivity. Je to hlavně pohyb, který je velmi důležitý. Doporučuje se alespoň 3 krát týdně cvičit. Kdo nemůže, stačí procházka.
napětí v práci
Člověk si může jít zacvičit do fitness centra nebo i velmi prospěšné je například cvičení venku, prováděné nejlépe v letní dny. V zimě jsou oblíbené zimní sporty, lyžování, bruslení nebo i sáňkování. To všechno vede k lepší fyzické kondici, což tělu prospívá. Při pohybu bychom se měli zaměřit na problémové partie. Ženy i muži je mají jiné. Pokud se necvičí tyto partie, s věkem dochází k problémům. Jestliže zrovna nemůžeme jít cvičit, jsme nemocní nebo máme jiné důvody, pobývejme alespoň denně na čerstvém vzduchu. Většinou sedíme celé dny v práci, v uzavřené místnosti, pouze o víkendu vyrážíme ven. To bohužel nestačí. Tělo potřebuje čerstvá vzduch a také náš mozek, který pak lépe pracuje. Další důležitá činnost, která vede k celkovému zdraví je spánek. Každá člověk by měl spát tolik, aby se cítil odpočatý a plný sil. V dnešní době je populární spát jen tehdy, pokud je tělo velmi unavené a krátkou dobu, většinou tak, aby na druhý den dokázalo fungovat v práci. Což je špatně a v budoucnu si to vybere svou daň. Například mladí lidé spí málo, tráví hodiny v nočních klubech nebo studiem a následně na druhý den nemohou vstát do práce nebo školy.
zdravý pohyb
Takovým životem lze žít, ale bohužel ne napořád. Následkem může být v budoucnu porucha spánku, projevující se nespavostí, různé deprese, úzkosti. Také bychom se měli co nejvíce vyhýbat stresovým situacím, nejsou prospěšné pro naše zdraví a v důsledku může docházet k poruchám spánku, osobnosti nebo i psychickým problémům. Stres je jedna z kritických civilizačních chorob dnešní doby. Je to dáno i tím, jak je tato doba uspěchaná.