Site Loader

Jistě jako každý rok máte své zažité zvyky, co o vánočních svátcích a volnu podnikáte, ale možná žádné nemáte nebo se vaše zvyky z určitých důvodů změnily. Nebo prostě jen chcete vyzkoušet něco nového. Dáme vám tedy pár tipů, co lze podniknout po Štědrém dnu.

Během celého adventního času probíhají různé akce, které připravují tematickou atmosféru, vše se začíná rozsvícením vánočního stromečku na náměstí, pokračuje pořádáním vánočních trhů až po různé koncerty koled a podobně. Štědrým dnem se však tyto chvíle zlomí a najednou všichni sedíme doma a nic nepodnikáme.
zasněžená větev

Po Štědrém dnu vyhledáváme aktivity spíše sportovního rázu, jako je bruslení, lyžování a jiné zimní aktivity. Což je i v souladu s tím, že pár dní většinou jen sedíme po návštěvách a u televize.

V současné době ale bílé svátky asi očekávat nemůžeme, tak nám zbývají z venkovních aktivit pouze procházky. Ale i procházky povedou jistě zajímavou krajinou, i když nejspíše nebude zasněžená. Tato aktivita je vhodná zejména pro lidi, kterým nedělá dobře vykonávat větší pohyb přes léto z důvodu tepla. Spojte příjemné s užitečným a podívejte se, zda není ve vašem okolí naučná stezka, dneska jsou stezky už skoro v každé vesnici.

Poslední dobou je jistě zajímavá nabídka i v uzavřených prostorech. Na zámcích a hradech probíhají prohlídky, které většinou bývají spojeny buď s oživenou prohlídkou, anebo s vánoční výzdobou. Je velmi zajímavé procházet se historickými místnostmi a představovat si, jak celý zámek mohl vypadat o vánocích.
zámek o vánocích

Zároveň probíhají i další kulturní akce, jako jsou divadelní představení. Hlavní divadla umisťují v termínu mezi Štědrý den a Nový rok velice zajímavá představení, které mohou být pro diváky různých žánrových odvětví. Samozřejmě asi nejklasičtější jsou muzikály, ale i na menších jevištích uvidíme zajímavá představení, které se týkají především stand-by komiků.

Co je třeba velice zajímavé, že v některých obcích probíhají plesy s různou tématikou, což je krásná příležitost užít si sociální kontakt s jinými lidmi a nesedět jen tak doma. Zároveň to lze pojmout jako přípravu na Silvestra.