Site Loader

Vybavit si od základu byt není opravdu nic jednoduchého, a hlavně ne levného. Nejdražší položky na seznamu obvykle tvoří nábytek. A rozkládací pohovka je většinou v čele. Na rozdíl od té klasické je rozkládací verze o něco složitější a tím i dražší. Navíc, pokud chcete opravdovou kvalitu, musíte si vždy připlatit. To se netýká pouze nábytku, ale úplně všeho.
stolek u křesla

Důvod, proč raději investovat do rozkládací pohovky a nekoupit si raději levnější klasiku, je v její více funkčnosti. Může totiž fungovat nejen jako běžný gauč, ale snadno se z ní dá udělat i postel. Také je možné ji využívat jako úložný prostor, což u běžného typu gauče rozhodně obvykle není. Rozkládací pohovku tak můžete používat místo postele. Tuto vlastnost ocení hlavně majitelé menších bytů, notabene garsonek, kde se ložnice používá k buďto k jiným účelům nebo úplně chybí. Ovšem rozkládací druh pohovky je vhodným doplňkem i prostornějších obydlí. Mohou totiž fungovat jako nouzové řešení v případě, že postel v ložnici bude nepoužitelná nebo přijede nenadálá návštěva, která bude muset zůstat přes noc.
gauč pro dva

Kvalitní spaní

Pořídit si rozkládací pohovku je skutečně terno, ale musíte si vybrat kvalitní typ. Běžně se totiž dají koupit sice levnější, ale mnohem méně odolnější typy. Pokud si nechcete kupovat nový gauč už za dalších pět let, měli byste si raději připlatit a dovézt si domů něco odolnějšího. Dobré je také brát zřetel na pohodlí. A to nejen ve složeném stavu, ale hlavně v tom rozloženém. To platí zvláště pro lidi, kteří budou chtít pohovku využívat ke každodennímu spaní. Nechcete-li každou noc zažívat bolesti v kříži a pak chodit do práce nevyspalí a celí rozbolavělí, pak si pohovku nejprve vyzkoušejte nanečisto, v obchodě. V ideálním případě si ji nechejte vyrobit na zakázku, ale v takovém případě počítejte s tím, že vaše peněženka notně ubere na váze i objemu.