Site Loader

Hledáte knihu, která vás rozesměje? Tak už nehledejte, přinášíme vám pár tipů na knihy, které vám zvednou náladu. Jsou vhodné na dovolenou, do tramvaje (pozor, ať hlasitým smíchem nerušíte spolucestující) i jen tak do postele. Víme, že sto lidí – sto chutí, ale tady jsme si skoro na osmdesát procent jistí, že jsme vybrali správně.

Jonas Jonasson – sázka na jistotu

První kniha „Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel“ mi vyrazila dech. Zvláštní humor a originální styl autora je zaručenou sázkou na jistotu, pokud hledáte knihu s vtipným námětem, netradičním příběhem s humorem a ironií, pak sáhněte po knihách švédského spisovatele Jonase Janossona.

Na svém kontě má tři knihy, kromě již zmiňované knihy stojí za přečtení také „Analfalbetka, která uměla počítat“ či „Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)“. Poslední kniha je podle mnohých lidí nejslabší, jelikož se autor snaží zkusit poněkud jiný styl psaní, někomu to tedy může být proti srsti, ale hodnocení nechám už na vás čtenářích.

Saturnin – česká klasika

Kdo má ráda starý dobrý český humor rozhodně sáhne po Zdeňku Jirotkovi a jeho Saturninovi. Příběh, který všichni známe, ale málokdo jej četl. Film je fajn, krásný a úžasný, ale kdo nečetl tuto knihu, jakoby nežil. Skvělý parťák na dovolenou nebo jen tak na domácí čtení. U ní vám smutno nebude. Tetu Kateřinu a její ohromnou znalost přísloví si při zmínce Saturnina vybaví snad každý, takže je čas dát této knižní klasice šanci a zasmát se upřímně a od srdce.

Dominik Landsman – záchrana pro všechny unavené matky

Pokud jste matkou jednoho a více dětí jistě víte, jak je to v této roli občas složité, možná si také říkáte, jak to mají muži jednodušší. Ano, až na Dominika Landsmana, který přebral roli ženy a odkráčel na mateřskou dovolenou.

Stará se o svého syna Čeňka a o tom, jak je to „jednoduché“ píše blog s názvem Deníček moderního fotra. Ten už dvakrát vydal knižně a jeho třetí útlá knížka vyšla před Vánocemi. V ní se tentokrát dostáváme do doby před narozením Čeňka.

Stáváme se svědky seznámení, prvního sexu, začátku společného bydlení a také těhotenství. Kniha je vtipná, psaná jednoduchým odlehčeným stylem a každá situace je zde popsána z pohledu ženy a muže. Na knize spolupracovala bloggerka a spisovatelka Zuzana Hubeňáková. Myslím tedy, že se zde najde opravdu každý. Pokud máte rádi ironii nebo Dominikův osobitý humor, tato kniha je pro vás jako stvořená.