Site Loader


Ať už jsme podnikatelé či nikoliv, je velmi pravděpodobné, že během života budeme muset jednat minimálně s jednou firmou. Ať už od ní budeme chtít stavební, instalatérské či jiné práce, vždy si chceme být jisti, že požadovanou činnost provede co nejlépe. Jak ale zjistit, zda je skutečně tak dobrá, jak všichni říkají? Jednou z věcí, které nám mohou napovědět, je i lokalita sídla firmy. Na první pohled se samozřejmě nemusí zdát, že jde o nějaký důležitý údaj, avšak ve skutečnosti pro nás může mít opravdu velký význam.

jedno z možných sídel firmy

Například je jasné, že pokud se jedná o nějakou řadovou budovu uprostřed bloku rodinných domů, pak asi nebude zrovna nejlepší. Stejně tak pokud půjde o byt v paneláku. Samozřejmě, mohou existovat výjimky, například instalatér může velmi dobře sídlit doma, avšak u klasické firmy to vypadá přinejmenším podivně.

Avšak abychom to mohli zjistit, je nejprve potřeba znát adresu. Tu však může být mnohem snazší získat, než by se nám mohlo zdát. Naprostá většina firem ji má totiž uveřejněnou na svých webových stránkách a také na vizitkách, které rozdává potenciálním zájemcům.

i sídlo firmy stojí peníze

Ovšem právě u těch podezřelejších z nich to nemusí být pravdou. Jistě, ze zákona mají povinnost ji uveřejnit, avšak na webu může být těžké se k ní proklikat, případně zde může být zastaralá informace, neboť firma se mezitím přestěhovala. V takovém případě si naštěstí můžeme otevřít obchodní rejstřík, který je volně přístupný na internetu. Zde mají všechny firmy povinnost mít aktuální a platné údaje, a to včetně své sídelní adresy. Zde ji tedy můžeme poměrně snadno vyhledat.

Následně je pak již jen otázkou několika vteřin ji zadat do některé internetové mapy a podívat se, kdeže se ona budova vlastně nachází a jak vypadá. A, jak již bylo řečeno, to vše nám může hodně prozradit i o firmě samotné, ať už se to jejím majitelům líbí, nebo ne.