Site Loader

Většina z nás si tím prošla. Povinné hodiny cizího jazyka na škole z nás sice udělaly větší vzdělance, ale upřímně. Kolik si toho pamatujete ze školy Vy? Možná byste to chtěli změnit a konečně na sobě začít pracovat, jenže nevíte jak. Možná také máte nové kamarády, kteří nemluví česky, se kterými si prostě chcete popovídat. Důvodů pro učení může být mnoho, důležitá je však Vaše motivace.
Pokud jste motivovaní, už se vidíte, jak oslovujete Francouzky, tlumočíte šéfovi v práci, vynikáte v němčině, objednáváte si paellu, ráno ladíte BBC a večer usínáte s cizojazyčnou knihou v ruce, pak vězte, že máte na výběr, jak se tohoto cíle dobrat.

jazyk

Tím klasičtějším řešením může být zapsáním se do jazykové školy. To Vás však bude stát hodně peněz a času s docházením, který byste mohli investovat i jinak. Jak se tedy můžete naučit jazyk bez investování tolika peněz?

· Kupte si knihu. Ale tu s CD. Při učení nového jazyka je důležité si vždy ke slovíčku přiřadit i výslovnost, jinak se můžete stát mistrem v psaném projevu, ale nikdy si s nikým nepopovídáte. Věnujte knize dostatek času, předem si stanovte délku, po kterou se budete každý den učit, a dodržujte ji.

čtení

· Sledujte cizojazyčné filmy a seriály s originálními titulky daném jazyce. Pochytíte tak nová slovíčka, slovní spojení a fráze, jejich výslovnost a četnost.
· Zaregistrujte se na mezinárodní stránky určené pro dopisování si s lidmi z cizích zemí. Často narazíte na někoho, kdo má zájem o tzv. „language exchange“ – Vy jeho naučíte česky, on Vás třeba španělsky.

· Vyhledejte na internetu stránky, na kterých rodilí mluvčí nabízí výuku přes skype. Většinou jsou levnější než jazykové školy a věnují se pouze Vám.
· Stáhněte si programy a aplikace k naučení jazyka. Jedním z nejlepších je bezesporu Duolingo – propracované, komplexní a vychvalované. Nevýhodou je fakt, že pokud se nechcete zrovna učit angličtinu, musíte umět trochu anglicky. Angličtina je totiž jediný český kurz na Duolingo a všechny ostatní se budete muset učit v angličtině. Pokud se chcete o této bezplatné formě učení dozvědět více, přečtěte si o ní v tomto článku:
.


skype

· Vydejte se na měsíc do země, ve které se Vaším vyvoleným jazykem mluví. Nic Vás nenaučí jazyk lépe, než pobyt v jeho domáckém prostředí.
Procvičujte jazyk soustavně, buďte stále motivovaní a hned se nevzdávejte – vždyť kolik znáš jazyků, tolikrát jsi člověkem!