Site Loader


Tento hrad přitahuje každoročně miliony návštěvníků. Navržený byl pro magnáta Wiliama Randoplha Hearsta, což byl americký vydavatel novin, který vybudoval největší státní novinovou síť své doby. Proslul také jako zakladatel bulvární žurnalistiky. Jak rostl jeho vliv, pozornost zaměřil i na politiku. Jeho osud inspiroval filmaře k natočení slavného filmu Občan Kane.
san simeon
Byl investorem, který rozuměl architektuře a umění,
dům postupně zaplnil starožitnostmi a uměleckými kousky z celého světa.Jak uvnitř, tak venku na zahradě shromáždil sbírku neuvěřitelných starožitností. Už od dětství byl totiž okouzlen uměním a jeho touha se ještě prohloubila, když ho matka v devíti letech vzala na cestu do Evropy, kdy s ním osmnáct měsíců cestovala po evropských zemích. Tato cesta mu učarovala a později na to právě vzpomínal při stavbě svého paláce.

hearst castle

Toto luxusní sídlo se rozkládá na ploše 51 hektarů, má obytnou plochu okolo 8 500 m², celkem 165 místností, 61 koupelen a 38 ložnic. Jsou zde vybudovány také kuriozity jako lázně, ZOO, 41 krbů a kino s padesáti křesly. Venkovní bazén Neptun, který má plochu 155 m², je uvnitř vydlážděný modrými i zlatými dlaždicemi a nachází se na okraji útesu, čímž nabízí neuvěřitelný výhled na hory. Rezidence sloužila jako obydlí a zároveň jako zábavní park pro přátele, které sem byli hojně zváni.

Z dolního parkoviště vás nahoru vyveze autobus, hrad totiž leží cca 500 metrů n.m. Cestou vám magnetofon z reprobeden říká a ukazuje různé zajímavosti. Třeba, jak pan Hearst jako první nechal postavit přistávací dráhu pro letadla, příjezdovou cestu, soukromou ZOO a nejdelší pergolu na světě.
bazén na hradě

V roce 1957 věnovala rodina tento celý ohromný majetek státu Kalifornie. Od té doby je udržovaná jako státní historická památka, která je přístupná pro návštěvníky. Existuje celá řada prohlídek, které si můžete na hradě vybrat.

Tento palác je vybudován v krásné divoké přírodě, po prohlídce můžete strávit nasáváním atmosféry mezi všemi možnými druhy vegetace, palmami, italskými cypřiši, a třista let starými kalifornskými duby.