Site Loader

Pokud se chcete koupat doma na zahradě, budete potřebovat více než jen vlastní vodní plochu. Budete potřebovat i nějaký druh vodní dezinfekce.

Dezinfikovat vodu nezapomínejte nikdy

Když se řekne léto, většina Čechů hned napadnou obrovská horka, která v tomto času v našich končinách v posledních letech panují. Tropické teploty tady byly i dříve, ale byly spíše výjimečné. Teď už je to standard a my se s tím musíme nějakým způsobem vypořádat. Samozřejmě, že je dobré zlepšit pitný režim. Dostat do sebe více tekutin a pořádně se zavodnit je základ. Neměli bychom ale zapomínat i pokožku, která také v drsném počasí trpí. Z toho důvodu je dobré ji pravidelně namáčet. Ideální je skočit do vody a rovnou udělat i pár temp.

Krytý bazén

Není ale potřeba jít za vodou světa kraj a pak se zbytečně těsnit někde na plovárně nebo u rybníku. Svou vodní plochu si můžete koupit i na zahrádku. Může mít podobu jezírka nebo bazénu. Hlavně v tom druhém případě je pak ale nutné zařídit, aby voda byla čistá. A k tomu slouží adekvátní dezinfekce.

Čistota půl zdraví

Ne nadarmo se říká, že čistota je půl zdraví. V tomto případě by se dalo říci, že tři čtvrtě. Koupání ve špinavé vodě není zrovna činnost, kterou byste si měli dopřávat. Minimálně to pak může odnést vaše pokožka. Pravidelné dezinfikování vody by tak pro vás mělo být automatické. Standardně se k tomu používají přípravky na bázi chlóru, ale na každý je dobře snáší. Pokud patříte mezi jedince s příliš citlivou pokožkou, možná pro vás bude lepší mořská sůl do bazénu.

Osvěžující plavání

Léčivé vlastnosti

Mořská sůl se hodí nejen do omáček, ale právě i jako dezinfekce. Je však nutné kvůli tomu pořídit i speciální přístroj, který ji do vody dokonale rozpustí. Bez toho příliš dobře fungovat nebude. Samotná sůl pak nejen likviduje všechen mikroskopický neřád, ale zároveň působí i hojivě. S dostatečně vysokou dávkou si můžete v bazénu dopřát takové podmínky, jaké panují v těch nejslanějších mořích. Díky tomu vaše pokožka nabere zdravý lesk a bude mnohem pružnější. Navíc se tím může snížit agresivita takových nepříjemností jakým je kupříkladu atypický ekzém.