Site Loader

Bez dobrého spánku by náš den stál za nic. Každý se potřebuje v noci dobře vyspat a k dobrému spánku přispěje i kvalitní polštář. Jak ho vybrat?

Vyspěte se dokonale každou noc – Jak si vybrat ideální polštář a přikrývku k tomu?

Pokud se chceme dobře vyspat, potřebujeme mít vhodnou matraci, postel a samozřejmě se nesmí zapomínat na kvalitní polštář a přikrývku. Každému vyhovuje něco jiného, proto se při výběru řiďte výhradně tím, jak vy sami spíte, v jaké poloze a nekoukejte přitom třeba na potřeby partnera. Každý by měl vybírat sám za sebe. Každý totiž v noci spí jinak, vyhledává jiné pohodlné polohy na spaní a také je třeba brát v úvahu zdravotní stav. Bolí vás záda nebo máte problémy s krční páteří? I tohle zohledněte při výběru. Pak se dokonale vyspíte každou další noc. Pojďme na to.

polštáře v posteli

Výplň polštáře

Polštář a přikrývka Levnaprosteradla jsou logicky vždy něčím vycpány. No a také na výplni záleží. Pokud jste alergici, je nutné vybírat hypoalergenní přikrývku i polštář. Pozor i na oblíbené přírodní peří. Polštáře s peřím jsou oblíbené, opravdu jsou totiž kvalitní a navíc velmi pohodlné, ale zase se v nich drží mnohem více roztoči. Zkrátka se jim tam líbí a to hlavně pro alergiky není určitě vhodné. Takže výplně ze syntetických materiálů dnes vedou a jsou více doporučovány. U některých polštářů máte navíc možnost ubírat a zase přidávat výplň dle své potřeby, což je určitě také výhodné. Zatímco někdy chceme mít pod hlavou více, někdy zase méně, u běžných polštářů s tím nic nenaděláme. Ale pokud máte polštář s možností odebírání a přidávání výplně, můžete si i po pořízení polštáře, tohle sami regulovat. Někdy je totiž nutné polštář vyzkoušet, vyspat se na něm. Pak člověk zjistí, zda mu skutečně vyhovuje.

vyberte si dobrý polštář

Jak vysoký polštář

Pokud si nejste jistí výškou polštáře, poslouží vám jednoduchá rada. Záleží to totiž jen na tom, jak rádi spíte a jakou máte matraci. Máte matraci měkkou? Je lepší zvolit si v tom případě vyšší polštář. Ke tvrdší matraci je zase lepší nižší polštář. No a záleží i na tom, jak v noci spíte. Pokud na břiše, je dobré mít nízký polštář, pokud spíte na zádech, oceníte zase anatomicky tvarovaný polštář, a v případě, že ležíte nejčastěji na boku, je dobré mít polštář vyšší. Jeho správnou polohu si tak můžete sami vytvarovat a bude mít i lepší podporu.

Jakmile je polštář špatně zvolený, můžete se spolehnout, že vás po probuzení budou akorát tak bolet záda a krční páteř. Pohodlí musí v posteli být vždy na prvním místě.