Site Loader

Pokud jezdíte pouze přes den nebo večer po osvíceném městě, tak pak těžko posoudíte, jak kvalitně máte osvícené vozidlo. Proto by nebylo od věci si nechat překontrolovat, jak jste správně vybaveni a jak dobře máte seřízená světla. Pokud se vám za tuto službu nechce platit, v některých autoservisech existuje tak zvaný den otevřených dveří, kde si můžete překontrolovat vaše světla. Věřte tomu, že prevencí se dá předejít katastrofám. Také je možné, že když si vyzkoušíte jiný druh žárovek ve předních světlometech, budete překvapeni, jak krásně vidíte, ačkoliv je pořádná tma.

člověk na silnici

Výmluva na to, že jsou dražší, je skutečnou výmluvou, proč neinvestovat do výrobku o nějakou korunu navíc. Je prokázáno, že anonymní výrobci dopadli hůře nejen v testech, ale také v kvalitě, kdy nevydrží svítit uvedenou dobu použitelnosti. Poté můžete zjistit, že jste ve výsledku zaplatili více za koupi nových žárovek, než když byste si koupili například značkovou osram h4, která se nabízí hned v několika provedení.

Šetřete svůj zrak

Řidič se bude cítit lépe v autě, které je správně osvícené, nenamáhá tolik svůj zrak a navíc není tolik unavený. Může se soustředit plně na bezpečnou jízdu. Stačí k tomu skutečně málo. Vyměnit sériově montované žárovky za exempláře s vyšším výkonem. Nemusíte je složitě hledat, zakoupit se dají snad na každé benzínové pumpě, mototechně, ale i obchodních domech, marketech nebo e-shopech. Tím se výrazně zlepší osvětlení silnice a dosah světelného kuželu se prodlouží až o 20 metrů. To již má poměrně velký vliv na bezpečnou jízdu.

mercedes v parku

Vyzkoušejte:
Osram silverstar 2.0 – má všechny vlastnosti, které jsou typické pro dobrou žárovku standardního typu a je pro všestranné použití.
Osram nightbreaker – patří mezi nejjasnější žárovky a tvoří skutečně pěkný a rovnoměrný kužel světla, její výhodou je dlouhá životnost.
Osram Cool Blue Intense – imituje světlo xenonové výbojky a má vyšší teplotu chromatičnosti. Odstín je upravený tak, aby se světlo jevilo jako modré, ovšem jejich svítivost je skutečně kvalitní a zvýšená.
Vždy pamatujte na to, že na některých věcech se nemá šetřit a to platí v tomto případu dvojnásob.