Site Loader

Stali jste se majiteli bytu a dědické řízení se před několika dny uzavřelo, tudíž máte disponibilní právo nakládat s pozůstalostí již jako s vlastní? Pak vám samozřejmě blahopřejeme, i když vás teď budou nejspíš čekat starosti, než abyste výskali radostí. Jestliže jste zdědili byt a nebožtík jej zanechal v původním stavu a s mnohým vybavením, kterého se chcete spíše zbavit, bude nutné byt nejprve vyklidit, a teprve pak zahájit stavební práce v rámci rekonstrukce.

pes v krabici

Vyklízení bytů lze realizovat dvěma způsoby – buď si na to sjednáte profesionály, anebo si pronajmete přepravní dodávku a pustíte se do toho sami. Proč je výhodnější vyklízet svépomocí?

Ušetříte – za vyklizení bytu a sklepních kójí firmy požadují částky zhruba mezi třemi a deseti tisíci korunami dle rozsahu pracovní činnosti. Pronájem dodávky z půjčovny dodávek v Praze 6 na několik hodin je mnohonásobně nižší. Jistě, že musíte všechno odnosit a odvézt vlastními silami, ale to je jediné mínus, i když…

kartonová krabice

Fyzička – víte, že takovéto práce bývají skvělou zbraní proti stresu a jsou ideální pro pomyslné „vyčištění hlavy od starostí“? Fyzická námaha uvolní do krve hormony štěstí – endorfiny velmi rychle a vy se pak budete cítit lépe, než kdybyste jen posedávali a sledovali vyklízecí firmu, jak pracuje za vás.

Pány času jste vy – vyklízení si naplánujete podle potřeby velmi pružně, to znamená například vyhovuje-li vám neobvyklá hodina, třeba velmi brzy ráno nebo pozdě večer, není to problém. Pouze musíte brát ohled na vaše sousedy, abyste nikoho v domě nebudili svým rušným počínáním, ale v zásadě jsou tato časová rozmezí lepší volbou, než vyklízení v dopoledních hodinách, kdy je ve městě značný provoz, chaos, hluk a zmatek. Navečer a brzy ráno je tu víceméně klid a minimální provoz na silnicích navíc sníží pravděpodobnost dopravní nehody.