Site Loader

Vybrat s i správný gauč do obývacího či jiného pokoje je velice důležité, a to nejen z hlediska designu či barevného provedení. Největší zřetel byste totiž měli dávat na velikost gauče, respektive jeho tvar. Některé typy nejsou příliš vhodné do menších bytů, kde nabízejí jednotlivé pokoje pouze minimum prostoru na nějaké experimentování s nábytkem. Proto je vhodné si místo klasického gauče zvolit daleko praktičtější pohovku, a to ať už ve formě rozkládací verze, nebo v podobě rohové pohovky.
bílý nábytek

Rohový gauč dokáže ve vašem domově vytvořit poměrně dost místa, což by s klasickou pohovkou příliš možné nebylo. Jedná se poměrně velký kus nábytku, který se ale dá uspořádat tak, aby zabíralo, pokud možno co nejméně místa, ale zároveň jste se na něm mohli pohodlně usadit i se svými hosty. Když si vyberete ten správný nábytek, můžete žít i pracovat doma daleko pohodlněji než doposud. Zařídit si správně interiér je tak velice důležité. Pokud s tímto máte problémy, zkuste se poradit s někým, kdo tomu rozumí lépe než vy. Nemusí se rovnou jednat o interiérového designera, ale kupříkladu o kamarádku, která má na tyto věci lepší čich než vy. Určitě se to vyplatí.
rohová pohovka
I když bylo na začátku článku zdůrazněno, že nejdůležitější je hlavně velikost a tvar, rozhodně byste neměli zapomínat ani na barvu a samozřejmě materiál. Zde rozhodně platí více než kdekoliv jinde, že za kvalitu si připlatíte. Rohové sedačky by měly být dostatečně pevné na to, aby se daly používat déle než jen pár let od jejich zakoupení. Navíc by měly být potaženy látkou, která něco vydrží. Ideální jsou materiály, které jsou odolné proti prachu. Takovou pohovku pak nebudete muset neustále čistit, a i přesto si zachová svůj vzhled jako v den, kdy jste si ji pořídili. Samozřejmě, že i tak ji jednou za čas trochu přejet vysavačem neuškodí.