Site Loader

Věřili byste, že nejen Vy, kteří byste špatně viděli na silnici jen proto, že nemáte kvalitní autožárovky v předních světlometech, ale i Vy, kteří máte špatně seřízená přední světla s autožárovkami h4 osram,můžete zavinit nehodu?

Je to poměrně častá záležitost.

Kolikrát už jste potkali za tmy protijedoucí vozidlo, na které jste poblikávali, aby stáhlo dálkové. A ono to bylo všechno jinak. Jen špatně seřízenými předními světly protijedoucí auto ohrožovalo oslnění všech vozidel, která míjelo. Nejhorší na takových situacích je, že řidič vozidla s neseřízenými světly je spokojený v iluzi, že všechno je v pořádku. Zastavte a řekněte mu to. To nejde. Jak neřešitelná situace to je, viďte?

auto kachna

Začněte u sebe.

Nemůžete v takových situacích udělat nic jiného, než zajet do servisu sami a nechat si seřízení světel na svém vozidle raději zkontrolovat. Abyste tím řidičem v iluzi nebyli nakonec i Vy sami. A v takovém případě je úplně jedno, jestli máte v předních světlometech autožárovky osram h4, nebo h7. Můžete nadělat víc škody i tak.

Kdyby to tak udělal každý!

Jak by bylo na silnicích bezpečno, kdyby každý řidič věnoval údržbě svého vozidla alespoň povinné kontroly včas, nebo v případě pochyb. Když na Vás poblikávají ostatní účastníci silničního provozu, potom jste to Vy, kdo má něco v nepořádku.

odstín světla

Hned druhý den by měl vyrazit do servisu, třeba právě na seřízení předních světlometů s žárovkami h4 osram. A kdyby se takto o svá světla zajímal každý řidič, nemohlo by nastat žádné oslňování protijedoucích vozidel. Tedy jen v případě, že jste přece jen nenechali přepnutá dálková světla. Ale to poznáte ihned. A také to ihned můžete napravit.

Nemusíte mít přehled v nabídkách autožárovek. S výběrem Vám pomohou prodejci, takže, jestli budete mít v předních světlometech h4 osram, nebo osram h7, o tom víceméně rozhodnou fakta, která Vám prodejce sdělí. Ale daleko podstatnější je, abyste měli dokonale seřízená světla.