Site Loader

Společnost Google koncem měsíce února 2018 předvedla světu novou a maličko vylepšenou aplikaci Google Pay (nahrazuje aplikaci Android Pay), se kterou uživatele smartphonů s Androidem budou moci provést platbu v obchodech svým telefonem nebo také tabletem, ale záleží také na tom, jakou máte banku, jelikož všechny ještě Google Pay nepodporují.
nákupy v mobilu

Nutnost zvaná NFC

Je naší povinností Vám sdělit, že pokud se chystáte platit svým Android telefonem či tabletem, musíte mít v telefonu NFC bez kterého by nebylo možné tyto platby provádět. NFC je technologie radiové, bezdrátové komunikace (představte si něco jako Bluetooth), pro vzájemnou komunikaci dvou zařízení (zde je to mezi Vaším telefonem a bezkontaktní čtečkou na kase v obchodě).
chytrý telefon a nákupy

Co v této aplikaci máte k dispozici?

V čem je novinka oproti Android Pay je uživatelská ovladatelnost a taktéž vzhled aplikace. Funkce jsou totožné jako v aplikaci Android Pay, která byla spuštěna 14. 11. 2017.

Takže to jsou:

1.       Přehled svých platebních karet (debetní a kreditní)

2.       Provedených transakcí

3.       Mapa s obchody, ve kterých je tento typ platby podporován

4.       Dokonce si můžete naskenovat své věrnostní karty a mít v aplikaci jejich přehled

5.       Dále přehled dárkových šeků a karet
vybalený android

Banky, které podporují Google Pay

Nutno říci, že pokud v tomto seznamu nenajdete svou banku, bude nutno ještě nějaký čas počkat než se Vaše banka k Google Pay také připojí.

Seznam bank:

·         mBank

·         Moneta Money Bank

·         J&T Banky

·         KB – Komerční banka

O této službě mnoho lidí velmi pochybuje. Najdou se lidé, kteří ji opěvují a kteří ji haní. Nabízí se otázka, proč nemůžeme nadále platit bezkontaktně jako doposud. Ale ano, samozřejmě, že můžeme. Nikdo nás nenutí používat Google Pay. Pro některé to může být velké usnadnění, kdy s plnými, těžkými taškami nemusí ještě hlídat peněženku, ale jen vytáhne mobil z kapsy, přiloží a odchází.