Site Loader

Naplánovat rodinnou dovolenou s jedním dítětem předškolního věku, tak abyste nemuseli neustále řešit, to že se Vaše dítko nudí, nebo v horším případě někde „působí škody,“ není úkol nikterak lehký. Navíc pokud máte těchto menších dětí více. Rozhodnete-li se strávit dovolenou v naší zemi, pak jednou z možností kam s dětmi vyrazit je Liberecko. Máme pro Vás hned několik skvělých tipů na výlety s dětmi v této lokalitě. Děti budou nadšené a vy budete mít šanci si také odpočinout.
ještěd rozhledna
Liberec
· Babylon
Aquapark a zároveň také zábavní park. Skvělé místo, kam se schovat v případě nepřízně počasí. V aquaparku se skvěle vyřádí děti i dospělí, čekají na Vás tobogány, divoká řeka a celá řada dalších vodních atrakcí. Součástí areálu je také tzv. „Staročeská pouť,“ zde se nachází klasické pouťové atrakce, jako je řetízkový kolotoč, autodrom, houpačky, prolézačky. Na začátku zaplatíte vstupné a pak už se děti mohou vozit, jak dlouho budou chtít.

· Dinopark
Další z možných cílů pro případ deště. V obchodním centru Plaza se nachází Dinopark. Kromě modelů dinosaurů, na Vás čeká kavárna s menší dětskou hernou či vrtulník. Jedna část expozice je umístěna na střeše domu.
bílý tygr
· Ekopark SunGarden
Oáza klidu a zeleně je tento park vybudovaný na místě původní černé skládky. Nachází se v přímé blízkosti stejnojmenného hotelu, který je mimochodem velmi „babyfriendly.“ V ekoparku je celá řada přírodních atrakcí, od velkého pískoviště, přes dřevěnou mašinku, stonožku, vodní hrátky, bosou stezku až po kavárnu v korunách stromů.
zámek sychrov
· Zoologická zahrada
Máte-li rádi zvířata a ještě jste nikdy na vlastní oči neviděli bílé tygry, měli by návštěvu místní ZOO zařadit na program.
Kam vyrazit v okolí Liberce?
· Prohlídka zámku Sychrov a procházka po zámeckém parku
· Šťastná země v Radvánovicích
· Výlet lanovkou na Ještěd
· Návštěva kozí a ovčí farma Pěnčín spojená s výletem vláčkem do obce Krásná