Site Loader

Proč houpací kůň? Proč si tuto hračku děti vybírají a sní o ní už po velmi dlouhá léta? Důvodů je spousta a každý se v některém najde. Hračka je vhodná pro milovníky pohádek a princů na bílém koni, ba i princeznám, které touží po vysvobození. Pro více akční děti, které mají rádi kovboje, kteří sedí na klusajících koních a poslední skupinou jsou děti, které prostě bezmezně zbožňují zvířata a koně zvlášť. Existuje vůbec nějaké dítě, které nezapadá ani do jedné jmenované skupiny? Myslím si, že ne a ani tomu tak nikdy nebylo. Snad každá domácnost tuto hračku vlastnila i ve vzdálenější minulosti, ať se jednalo o rodinu chudou nebo tu, kde finanční stránka nebyla problém. Samozřejmě se lišilo zpracování houpacího koníka, ale prostě tam pro děti byl, aby je potěšil.ozdoba houpací koník
Dnes ve 21.století tomu není jinak. Děti milují koníky a pohádky a navíc houpání je pro ně často velmi relaxační a uklidňující. Prodejci přichází s různými inovacemi a zdokonalování původní hračky, ale ve své podstatě je to stále ten dřevěný houpací kůň, který stojí v koutě místnosti a je vždy připraven povozit své malé rytíře a kovboje.
Co se týče zmiňovaných inovací, hračky jsou velmi bezpečné, vzhledově nádherné a samozřejmě co nejvíce bezpečné. Důležitou roli hraje i to, že si můžete vyprat houpacího koně přesně podle výšky vašeho dítěte. Dřevěná konstrukce houpavé části zůstává stejná, ale samotný kůň je potažený plyšem, takže je krásně měkoučký a barevně a vzhledově skoro jako opravdový. malý dřevěný houpací koník ze světlého dřevaA jestli si vyberete bělouše nebo vraníka, to je na vás nebo spíš vašem potomkovi, který v tom evidentně má mnohem lépe jasno než kdokoliv jiný. Kdo by dal přednost tradičnímu a více historickému vzhledu není problém zakoupit i tento typ koníka, výrobci dnes už myslí na všechny a není žádnou výjimkou a už vůbec ne ostudou, že se tento předmět využije i v domácnosti, kde žádné malé děti nejsou jako významná retro dekorace.