Site Loader

Samolepící papír je samozřejmostí dnešního světa. Neobejdou se bez něj prodejci, dopravci ani lidé v kancelářích. Jedná se o takový druh papíru, který je z jedné strany opatřen lepivou složkou s podkladem, po jehož odstranění jej lze nalepit kamkoliv bez nutnosti pořizování lepidla či lepící pásky.

japanese-labels-4963680_1280

A k čemu slouží? Nejčastěji se setkáme se samolepícími etiketami, štítky či cenovkami. Ty jsou nasekány na různě velké velikosti i tvary, takže seženete velikost takřka na míru. A pokud ne, snadno si je pomocí nůžek můžete upravit. Jejich velkou výhodou je, že na ně jde psát, takže je využijeme i pro domácí použití, nejčastěji v kuchyni. Tam si totiž hospodyňka značí, co za pochutinu má schovanou v té které dóze. Samozřejmě, stejně jako ve firmách i doma je možné na tyto kousky tisknout. A to nejen písmo, ale i obrázky, loga, fotografie a vlastně všechno, co vás napadne.

Tisk samolepek doma ovšem může být trochu složitější, protože je třeba si pomocí textového či tabulkového procesoru naformátovat, kam se co má tisknout a zpravidla se ne vždy trefíme na první pokus. Nicméně pokud jste v tomto zruční, ušetříte nemalou částku. Výhodou ale je, že jakmile si tuto úpravu uložíte, máte vlastně na daný formát vystaráno a další tisk bude bleskurychlý. Nemusíte ani kupovat speciální tiskárnu, vystačíte si s klasickou inkoustovou či laserovou, kterou máte doma.

spices-887348_1280

Samolepících etiket je několik druhů. Velmi známé jsou ty archové, které jsou připraveny k potisku a následnému nalepení ze stránky formátu A4. Seženeme bílé i barevné, pro dočasné označení zboží či čehokoli jiného poslouží snímatelné, jejichž odstranění je velmi snadné. Dalším typem jsou pak krycí etikety, které perfektně přilnout na povrch a dobře tak skryjí nežádoucí či neaktuální text.

Dalším známým typem jsou etikety v kotouči. Známe termotransferové, termo či etikety pro inkoustové tiskárny. Jejich výhodou je, že i při dlouhodobém skladování neztrácí na své lepivosti, nevýhodou pak nutnost vlastnit patřičné zařízení, na němž se dají potisknout. Samozřejmě je zde i možnost psát tužkou, ale ve světě obchodu je to nepatřičné.